Jak na zdravé končetiny skotu?

Seminář „Péče o pohybový aparát skotu“ se uskutečnil ve čtvrtek 20. 10. 2022 v Jihomoravském centru pro mezinárodní mobilitu v Brně. Zahájení se ujal doc. Dr. Ing. Zdeněk Havlíček z Mendlovy univerzity, který byl i průvodcem programu.

Úvodní prezentace se týkala představení Jihomoravského centra pro mezinárodní mobilitu (JCMM) a přednesl ji Ing. Michael Doležal (JCMM Brno).

Doc. MVDr. Soňa Šlosárková, Ph.D. (Výzkumný ústav veterinárního lékařství, v. v. i. VÚVeL), garant projektu VÚVeL Academy, si připravila přednášku na téma Onemocnění končetin ve vysokoprodukčních stádech dojnic.

Podle nejkomplexnějších dat z let 2016–2017 se onemocnění končetin vyskytlo u 161 115 dojnic, a to necelých 6000 00 českých strakatých a přes 100 000 holštýnských dojnic. Nejčastější nemocí je digitální dermatitida, nekrobacilóza meziprstí, vřed paznehtu, tylom a kulhání s jakoukoliv nemocí paznehtů.

Přednášející také mluvila o ošetřování koupelích paznehtů, o průchozích krátkodobých a stacionárních dlouhodobých koupelích a jejich potřebných rozměrech a užitých dezinfekčních prostředcích.

Doc. MVDr. Soňa Šlosárková, Ph.D
doc. Dr. Ing. Zdeněk Havlíček

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down