Jak vyrobit kvalitní siláž

Společnost Noack ČR, spol. s r. o., ve spolupráci s firmami Dr. Pieper Technologie- und Produktentwicklung GmbH a Celtic Sea Minerals uspořádala v březnu na vysočině nedaleko Jihlavy odborný seminář na téma výživa skotu.

Praktický náhled na problematiku silážování a informace o konzervačních přípravcích a také o bariérových fóliích pro maximální bezpečnost výroby objemných krmiv prezentoval Ing. Milan Douša ze společnosti Noack ČR.
Ve svém příspěvku se zaměřil například na údržbu trvalých travních porostů. „Doporučuji přihnojení, v únoru až březnu jsou vhodné například ledky či močovina v dávce okolo 40 kg dusíku na hektar. V dubnu je dobré aplikovat močovinu na list (20 kg na ha) a také MgS (8 kg). Po první seči (květen až červen) by se mělo hnojení ještě jednou zopakovat,“ je přesvědčen Douša.
Dále se ještě zmínil o přípravku Biosil, který napomáhá konzervaci píce. Jedná se o lyofilizovanou bakteriální kulturu, která obsahuje homofermentativní kmeny Lactobacillus plantarum DSM 8862 a Lactobacillus plantarum DSM 8866. Tento produkt byl podle Milana Douši úspěšně testován DLG v kategoriích zahrnujících zlepšení fermentace a stravitelnosti a následné zvýšení dojivosti.*

Více si přečtete v Zemědělci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *