01.11.2018 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jak získat zkušenosti

Střední zemědělská škola a Střední odborná škola Poděbrady (SZeŠ a SOŠ Poděbrady, p. o.) má dlouhou tradici, byla založena již roku 1919. Jenom tradice ale nestačí, je potřeba se zároveň orientovat v moderním zemědělství.

Jednou z cest, jak studenty střední školy uvést lépe do problematiky zemědělství, jsou stáže a partnerství se zahraničními školami. V rámci jednoho takového partnerství jsem se se studenty a jejich vyučujícími setkala v prostorách výstaviště v městečku Clermont-Ferrand, kde právě probíhal prestižní chovatelský veletrh Sommet de Elevage.

Studenti druhého ročníku navštívili Francii spolu s vyučujícími manželi Znamínkovými. Po návštěvě agrosalónu mířili do Lycea La Fontanie, které je již dva roky partnerskou organizací poděbradské školy.

Není ovšem jediná, podle Michaely Znamínkové škola spolupracuje i s vzdělávacími ústavy ve Francii a Nizozemsku.

V rámci veletrhu se studenti dozvěděli zajímavé informace o chovu hospodářských zvířat ve Francii a měli také na vlastní oči možnost vidět u nás prakticky neznámá plemena skotu, ovcí a koní. Třešničkou na dortu pak byla neformální diskuze s obchodním radou ve Francii Václavem Žilkou.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down