18.12.2015 | 12:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jaký je nejlepší šlechtitelský chov strakatého skotu roku 2015?

Na tradičním setkání chovatelů a přátel českého strakatého skotu v hotelu Skalský dvůr byly vyhlášeny výsledky svazové soutěže šlechtitelských chovů za kontrolní rok 2014/2015.

Na třetím místě se umístila zemědělská společnost Nahořanská, a. s.,  a to především díky výbornému mezidobí, dobrým produkčním ukazatelům, produkci býků zapsaných v plemenné knize a býků prověřených s celkovým počtem 184,4 bodu.

Druhou příčku obsadil zemědělský podnik, který již drží zlato z ročníku 2013. Je jím ZD Nová Ves – Víska, který získal body především za velmi vysoký počet býků zapsaných v plemenné knize, počet prověřených býků a vynikající užitkovost i mezidobí. V součtu to bylo 192,1 bodu.

Vítězem letošního ročníku se stala společnost DVPM Slavíkov, která zatím na prvních třech příčkách nikdy nebodovala. Poměrně značný bodový rozdíl oproti všem ostatním podnik DVPM Slavíkov (215,6 bodu) získal díky výborným výsledkům v produkci plemenných býků zapsaných v PK, dobrým produkčním ukazatelům a dlouhověkosti krav.

Partnerem letošního ročníku soutěže šlechtitelských chovů byla společnost Sano – Moderní výživa zvířat, s. r. o. Zástupce společnosti Ing. Jiří Jelínek předával ocenění v podobě finančních prémií třem nejlepším chovům.

„Velmi potěšující je tendence zkracování mezidobí, nyní meziročně o tři dny. K určitým milníkům bude jistě patřit i to, že letos poprvé v historii plemene bylo dosaženo průměrné stájové užitkovosti přes 10 000 kg mléka, konkrétně tohoto vynikajícího výsledku dosáhli v zemědělské podniku AGRO Posázaví, a. s.,“ zhodnotil mimo jiné Ing. Pavel Král, nový ředitel Svazu chovatelů českého strakatého skotu.*

Více najdete v Našem chovu č. 2/2016

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down