04.12.2012 | 10:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jedinečná probiotika

Firma Christian Hansen nabízela ve své expozici veletrhu EuroTier také probiotické produkty pro drůbež a prasata. Firma se na využití mikroorganismů pro krmení a zdraví zvířat specializuje. Výzkumy jednoznačně dokázaly účinnost a bezpečnost probiotických kmenů. Uživatel – chovatel dostane přesně to, za co platí, tedy za práci mikroorganismů. ¨

Specifické kmeny mikroorganismů používané společností Christian Hansen byly vybrány pro své zvláštní vlastnosti. Využívají se různé druhy grampozitivní sporulující tyčinkovité bakterie Bacillus, který je velmi účinný jako probiotikum.

Produkty BioPlus mají pozitivní vliv na zdraví střev u drůbeže a prasat. BioPlus obsahuje dva jedinečné kmeny Bacillus, a to Bacillus subtilis a Bacillus licheniformis. Zdravější trávení znamená také návratnost investic a zvýšení rentability chovu.

Produkt stimuluje vylučování enzymů důležitých pro využití krmiva. Dochází ke zvýšení jeho stravitelnosti a dostupnosti živin.

Protože mikroorganismy jsou v produktu ve formě spor, jsou vysoce tepelně stabilní a jejich aktivita se nesnižuje ani při tepelném zpracování a peletování. Chovatelé tak dostanou konzistentí kvalitu produktu. BioPlus se dá používat, aniž by bylo nutné měnit stávající krmnou dávku, protože se s ní dá dobře kombinovat. Produkt se prostě přidá a využijí se jeho výhody.

Pro drůbež se používají produkty GalliPro pro brojlery a BioPlus pro krůty. GalliPro obsahuje spory Bacillus subtilis a BioPlus oba dva druhy, tedy Bacillus subtilis a Bacillus licheniformis. Brojlerům se dávkuje 500–1000 g na tunu krmiva a pro výkrm krůt se doporučuje 400 g na tunu krmiva.

Probiotický produkt BioPlus (DFM) je určen pro prasnice, selata i vykrmovaná prasata. Při doplňování tohoto produktu neztrácejí prasnice během laktace (do 28 dní) tolik hmotnosti, sající selata mají vyšší přírůstky, stejně jako selata ve výkrmu, a to také díky vyšší konverzi živin. Bylo také zjištěno, že zkrmování výrobku BioPlus snižuje emise amoniaku v kejdě prasat.

Výrobky řady BioPlus se dají  skladovat v suché místnosti při teplotě do 25o C jeden až dva roky.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down