29.05.2023 | 05:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jméno šampiónky voní po kávě

V pátek se uskutečnil chovatelský den v Roprachticích, který pořádala společnost Natural, spol. s r. o., ve spolupráci s Libereckým krajem a okresní Agrární komorou. Povedené akce se zúčastnilo celkem 31 soutěžních plemenic českého strakatého skotu od deseti chovatelů. 

V rámci programu vystoupil i taneční soubor Roprachtická poupata, předvedly se i reprezentantky masného plemene gasconne z chovu Hodboďových.

Krávy českého strakatého skotu byly hodnoceny celkem ve třech kategoriích: prvotelky, druhá laktace a třetí a vyšší laktace. 

Na konci byla vyhlášena šampiónka výstavy, kráva s nejlepším vemenem, Miss sympatie a Krakonošova oblíbenkyně.

Šampiónkou chovatelského dne v Roprachticích se stala kráva na druhé laktaci Latté (370720/952), kterou přivezli z akciové společnosti ZAS Mžany. Narodila se 27. října 2019 a podruhé otelila 13. března tohoto roku. Jejím otcem je HUS-016 Rodeo, v kolonce otec matky má býka HCH-021 Hubraum.

Jak komentoval hodnotitel Ing. Pavel Král, jedná se o typickou představitelku kombinovaného plemene, s výrazným prostorem středotrupí, korektními končetinami a bezchybným vemenem.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down