Kdo ze tří, čtyř koní bude nejkrásnější?

Již sedmý ročník internetové ankety Nejkrásnější kůň České republiky se uzavřel pro hlasování. Vyvrcholí na výstavišti v Lysé nad Labem. V sobotu 24. září se v odpoledním programu představí trojice koní, kteří se probojovali do finále a obsadili první tři příčky. Předveden a oceněn bude také čtvrtý kůň, vítěz speciální ceny Poháru odborníků. Paint horse, starokladrubský vraník, českomoravský belgik nebo hafling?

Nejkrásnější koně a nového nositele titulu Nejkrásnější kůň ČR  budete moci vidět v sobotu odpoledne jako bod programu výstavy Kůň 2016.

Jak anketa funguje?

Nejkrásnější kůň ČR je internetový projekt, který ročně osloví více než 25 tisíc lidí. V týdenních intervalech jsou na webových stránkách nejkuncr.cz postupně představována plemena koní chovaná u nás. Jedná se o koně s původem zařazené do jednotlivých plemenných knih vedených u nás, ale i v zahraničí. Kandidáty v zásadě nominují příslušné chovatelské spolky a ti jsou poté v divizích prezentováni dvěma fotografiemi  a malým medailonkem. Do finálového boje pak postupují vítězové divizí a dva koně s nejvyšším počtem preferenčních hlasů z nepostupujících koní. Cílem ankety je především podpora a propagace chovu koní u nás.

V letošním roce do finále postoupili (abecedně): achaltekinský kůň Saphire, českomoravský belgik 1699 Agy, český trakén Ampere, fríský kůň Willemien Wealtsje W, hafling Amaranth, irský cob Conrad SD Farm, paint Horse, Jackie Bueno Cherokee, shetlandský pony Yarpha, Bunting a starokladrubský kůň Solo Siria XXIX.

 

Z historie – vítězové ankety v předchozích letech

  • 2010 českomoravský belgik 2281 Agar
  • 2011 fríský kůň 1341 Baron fan Odingastate
  • 2012 paint horse Maximum Blues Master
  • 2013 paint horse Im Ideal
  • 2014 čistokrevný španělský kůň (P. R. E) Fusilero III
  • 2016 Starokladrubský vraník Solo Farola XXX.

Anketa propagující široké veřejnosti koně je realizována pod hlavičkou Asociace svazů chovatelů koní ČR a vydavatelstvím Profi Press Lucií Hladovou. V letošním roce  získala záštitu od Asociace soukromého zemědělství ČR.

Velkou mediální podporu vedle titulů vydavatelství Profi Press  anketě věnovaly  internetové servery Equichannel, cz, Jezdci.cz a Distanc.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *