05.09.2019 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Když se sen stane skutečností

Netypické hospodářské zvíře pro naši oblast? Jednoznačně buvol. Zvíře, které jistě většina z vás potkala v ZOO, případně někde na farmě jako pasoucí se nebo rochnící se zvíře, ale rozhodně ne jako zvíře produkční se zaměřením na produkci mléka. Okusit totiž české buvolí mléko nebylo ještě před rokem možné. To se ale rozhodli změnit manželé Pageovi, když loni v září podojili první buvolici.

Tento příběh se ale se začal psát již mnohem dříve. Vystudovaný zemědělec, ale profesí diplomat Alex Page již od mládí snil o své vlastní buvolí farmě. Proměna snu v realitu začala až v roce 2010, kdy Alexe do České republiky zavedla láska. Společně s Annou Vejvodovou (dnes již Page) začali hledat místo, kde by se sen mohl proměnit ve skutečnost. Jejich vize byla jasná, první ekologická buvolí farma, která nabídne českým zákazníkům jedinečné mléčné produkty.

Koupě samotné farmy se odehrála až o pět let později. Najít zemědělské stavení, které by kromě samotné stavby mělo i pár vlastních hektarů, se ukázalo být daleko větším oříškem, než manželé očekávali. Nakonec vhodné místo splňující alespoň základní požadavky nalezli na hranici Středočeského a Jihočeského kraje v malé obci Ohař u Mirovic. Chátrající statek během dvou let proměnili na živý sen, ve kterém mohli v roce 2017 přivítat základ buvolí rodiny – býka a dvě buvolice. V současné době jejich základní stádo čítá býka, devět krav a osm telat různého stáří.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down