18.10.2018 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Klisny na stupních vítězů

Vítězka červnového CPI PG Českého derby Blessed Kiss byla s kurzem 1,7:1 favoritkou 73. ročníku St. Legeru, který se konal počátkem září na chuchelském závodišti. Svěřenkyně chuchelského kouče Igora Endaltseva svou roli beze zbytku splnila, když dominovala o čtyři délky před další klisnou v poli Carmellou (6,5:1), jež zaznamenala už čtvrté klasické umístění kariéry.

Nejlepším z půltuctu hřebců byl třetí v cíli Barabash (16:1). Blessed Kiss vedl pětinásobný český a pětinásobný španělský žokej-šampión Václav Janáček, který docílil už svého šestnáctého klasického vítězství. Celkem zaznamenal přes tisíc triumfů, teprve jako druhý český žokej v historii po Filipu Minaříkovi.

Do nejdelší klasické zkoušky roku, 73. St Leger, mířilo osm adeptů. Hlavní soupeřkou vítězné klisny měla být podle předpokladů čtvrtá z Českého derby Carmella. Z půltuctu hřebců předvedl během léta nejlepší formu Cape Freedom, jenž obsadil druhé místo v Ceně města Karlovy Vary - Memoriálu Josefa Dolejšího.

Jezdeckou hvězdou dne byl žokej Václav Janáček, pětinásobný český a pětinásobný španělský šampión. Představil se v sedmi dostizích dne, v hlavních bodech programu vedl Father Frosta a Blessed Kiss.

Blessed Kiss se stala 18. koněm v historii (od roku 1946), který dokázal vyhrát v jednom roce derby a St. Leger. Český St. Leger vyhrál Janáček opět po třech letech, kdy zvítězil se Sanokem trenéra Wroblewského.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down