Krávu sleduje 24 hodin denně

Cenu Grand Prix veletrhu Animal Vetex získal systém SCR Heatime, respektive jeho nové aplikace. Exponát vyrábí společnost SCR Israel, vystavovatelem byla firma Eurofarm systems, s. r. o. Jedná se o inovovaný systém pro monitorování zdravotního stavu krav a automatické vyhledávání říjí s doplňujícími aplikacemi a modernizovaným krčním senzorem pro přímé měření doby přežvykování, monitorování pohybové aktivity a její intenzity a identifikaci krav. Senzor funguje na bázi radiofrekvenčního přenosu dat, která jsou ukládána do paměti úložiště mikrobuňky ve dvouhodinových intervalech. Systém se podle jednatelky společnosti Eurofarm systems, s. r. o., Jany Jelínkové vyznačuje plnou podporou nových aplikací pro zlepšení řízení v oblasti reprodukce, zdraví a welfare, výživy a telení.

„Systém Heatime® od společnosti SCR je pokročilý nástroj pro monitorování krav navržený pro sběr a vyhodnocení kritických dat od aktivity k přežvykování pro každou jednotlivou krávu. Jedná se o samostatný nástroj, díky kterému může chovatel komplexně sledovat reprodukci a zdravotní stav krav 24 hod. denně sedm dní v týdnu, a to v reálném čase. Získá tak přehled o výživě, pohodlí a celkovém stavu krav,“ konstatovala jednatelka společnosti.
Podle jejích slov se mezi klíčové funkce tohoto systému řadí vyhledávání říjí, sledování zdravotního stavu, optimalizace výživy a sledování účinnosti veterinární léčby.*

Více si přečtete v našich titulech

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down