12.05.2020 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Krmiva, vedlejší živočišné produkty a veterinární asanace na webu SVS

Na webových stránkách Státní veterinární správy vznikla nová sekce – Krmiva, vedlejší živočišné produkty a veterinární asanace. V sekci lze nalézt informace týkající se zdravotní nezávadnosti krmiv, manipulace s vedlejšími živočišnými produkty, včetně výroby krmiv pro zvířata v zájmovém chovu. Stručně je zde popsána také veterinární asanace zahrnující dezinfekci, deratizaci a dezinsekci a dále odchyt zvířat.

Vedlejší živočišné produkty jsou zjednodušeně řečeno všechny materiály živočišného původu, které nejsou určeny k výživě lidí. V oblasti krmiv Státní veterinární správa dozoruje jejich zdravotní nezávadnost, respektive mikrobiologické znečištění s důrazem na kontaminaci salmonelami, stejně jako použití živočišných bílkovin, včetně rybí moučky, v krmivech pro hospodářská zvířata.
Pokud jde o veterinární asanaci, příslušná krajská veterinární správa uděluje subjektům povolení, které je opravňuje provádět odchyt toulavých a opuštěných zvířat. Zmiňovaná krajská veterinární autorita rovněž povoluje speciální činnosti, jako jsou ochranná dezinfekce, deratizace a dezinsekce v potravinářství a zemědělství.
Nová sekce umožňuje najít ke všem uvedeným oblastem potřebné a detailní informace na jednom místě. Jsou určené chovatelům, producentům, zpracovatelům, ale i ostatním subjektům zabývajícím se danou problematikou.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down