13.04.2023 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Krmivářství přináší přehled konzervantů 2023

Právě vyšel časopis Krmivářství 2, který přináší aktualizovaný přehled přípravků do siláží a krmných směsí, které jsou k dispozici na českém trhu pro rok 2023.  Připravila jej Ing. Yvona Tyrolová, z Výzkumného ústavu živočišné výroby v Praze ve spolupráci se zástupci jednotlivých firem působících na trhu s konzervanty. 

Silážování je v našich klimatických podmínkách nejlepší metodou, jak dlouhodobě uchovat píci šťavnatou a s co nejmenšími ztrátami živin. Jedná se o složitý proces ovlivněný mnoha faktory, jako je přirozená populace mikroorganismů nacházející se na rostlinách, stav porostu při sklizni, obsah cukrů v silážované hmotě a celý proces od posekání porostu až po řádné zakrytí. Většinou se každý rok klimatické podmínky něčím liší, a tudíž kvalita hotové siláže může být velmi proměnlivá. Přidané přípravky mohou pomoci účinně řídit probíhající fermentaci, potlačit nežádoucí procesy, zlepšit aerobní stabilitu, zmenšit znehodnocení během zkrmování a tím co nejvíce snížit ztráty živin.

Na 16 stranách přílohy naleznete přípravky, které jsou v letošním roce prodávány na českém trhu. U každého je uvedeno na co je určen, jeho složení, dávkování, balení. Toto konkrétní číslo Krmivářství si můžete objednat na e-mailové adrese odbyt@profipress.cz. 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down