09.10.2005 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Krmné doplňky pro skot

Na ryze přírodní krmné doplňky pro výživu zvířat vsadila brněnská firma Nutratech, s. r. o., která ve své expozici na výstavě Země živitelka v Českých Budějovicích představila poslední novinky. Jednou z nich je prebiotický a imunostimulační přípravek Echomos, obsahující oligosacharidy mannanů a betaglukany vyrobené z buněčných stěn kvasinek Saccharomyces cerevisiae

Oligosacharidy mannanů podporují rozvoj žádoucí mikroflóry a maximálně eliminují patogenní mikroorganismy. Jsou velmi stabilní, nejsou ovlivněny aciditou nebo alkalitou prostředí a odolávají i vyšším teplotám. Oligosacharidy mannanů ve spojitosti s betaglukany jsou rovněž považovány za účinné aktivátory nespecifického imunitního systému. Byly prokázány jejich příznivé účinky na zvýšení počtu makrofágů, na sekreci cytokinu a na množství imunoglobulinů.
„Tento přípravek působí při regulaci střevní bakteriální flóry podobně jako antibiotické růstové stimulátory, ale bez nežádoucích vedlejších účinků. Je to zcela bezpečný produkt, který v krmných směsích pro zvířata výrazně přispívá nejen k vyšší užitkovosti, ale současně i k posílení obranyschopnosti. S ohledem na zákaz používání antibiotik od příštího roku je tak možné o Echomosu vážně uvažovat jako o perspektivní a bezpečné alternativě,“doplnil ředitel obchodní společnosti Ing. Vladimír Šiške, CSc.
Pro úplnost dodejme, že firma Nutratech dodává na trh produkty od renomovaných firem, ať už z dílny americké Trouw Nutrition International, britské Provimi Ltd., Scotmin nebo Optivite, ale i švýcarské Abac a italské Prosol S.p.A. S produkty dováženými brněnskou firmou lze řešit také minerální výživu stopových prvků (Zn, Mn, Cu, Fe, Co, Se) v chelátové formě nebo problematiku mykotoxinů v krmivech.
Novinkou na trhu je i přípravek Biosprint, kterým lze podle propozic obchodní firmy dosáhnout optimální využitelnosti krmiva s následným zvýšením užitkovosti a zlepšením zdravotního stavu. „Tento produkt italské provenience obsahuje živou kvasinkovou kulturu Saccharomyces cerevisiae, která je v rámci Evropské unie jednou ze čtyř registrovaných kvasinkových kultur pro dojnice. Pro přežvýkavce je Biosprint nedocenitelným modulátorem a synchronizátorem stravitelnost proteinu a mikrobiální rozklad celulózy v bachoru. Jak již bylo řečeno, jeho pravidelné podávání stimuluje dojnice k vyšší produkci mléka a z hlediska obsahu mléčných složek i ve vyšší kvalitě,“prozradil Šiške.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down