12.07.2018 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kuřata pro všechny chovatele

Produkce kuřat nosného typu slepic je pro akciovou společnost INTEGRA, která působí v drůbežářském sektoru bezmála třicet let, výhradní podnikatelskou disciplínou od roku 2004. Z jedenácti a půl milionu jednodenních slepiček vyprodukovaných v České republice se v líhních uvedené společnosti se sídlem v Žabčicích vylíhne deset milionů kuřat, která putují jak do komerčních chovů, tak i do segmentu malochovu.

Společnost INTEGRA, a. s., vznikla v roce 1990 jako podnik zabývající se líhnutím rodičovských kuřat masného typu. Krátce po založení ale akciová společnost z jihu Moravy v rámci svého nosného programu pracovala také s genetickým materiálem mezinárodní šlechtitelské společnosti ISA (Hendrix Genetics), která se od roku 2009 stala jejím majoritním vlastníkem.
„Z jedenácti a půl milionu jednodenních slepiček vyprodukovaných v České republice se v našich líhních vylíhne deset milionů kuřat, která putují jak do komerčních chovů, tak i do segmentu malochovu, v jehož rámci stále šlechtíme čisté linie Moravia. Asi osmdesátiprocentní podíl vyprodukovaných kuřat nosného typu vyvážíme prakticky do celého světa. Máme zákazníky v Německu, Polsku, Pobaltí, na Ukrajině, v Moldávii, Rumunsku, dále na celém Balkáně, v Maďarsku a na Slovensku. Není to ale jen Evropa, kam vyvážíme svou produkci. Ve spolupráci s majoritním akcionářem exportujeme například násadová vejce i na Srí Lanku, do Ruska, Iráku či Íránu. Například loni jsme dodali násadová vejce také do Jižní Koreje, kde museli kvůli aviární influenzi zlikvidovat své rodičovské chovy,“ konstatoval v úvodu naší návštěvy ředitel společnosti INTEGRA, a. s., Petr Krul.*

Více se dočtete v srpnovém čísle časopisu Náš chov

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down