Kvalitní krmivo – jaké jsou nejlepší granule pro psy?

Kvalitní krmení je naprostým základem správného fungování psího organismu. Všichni psi mají své specifické potřeby závislé na jeho rase, věku, aktivitě a velikosti. Neméně důležitý je i obsah granuli, zdravotní stav pejska a psí chuťové preference.

Nejlepší krmivo pro psa – jak a čím krmit psa?

Správná výživa patří mezi základní potřeby každého zvířate. Pro šťastný život, zdravý vývoj  a dobrou kondici vašeho psa je mimo jiné důležité kvalitní krmivo. Nejčastějším druhem krmiva pro psy jsou granule. Výběr granulí není dobré podceňovat a někdy je vhodné výběr krmiva konzultovat s veterinářem. Kvalitní granule pro psy mají pozitivní vliv na zdraví, kondici a psychický stav.

Jaká jsou zásadní kritéria při výběru krmiva pro psy? Při výživě je důležité správné vyvážení všech složek krmiva. Navíc náhlé a časté změny krmiva můžou u vašeho psa vyvolat gastrointestinální problémy. Celkový obsah energie by měl být v granulích pro psy rozložen na cca 63% energie z tuků, 30% z bílkovin, a 7% ze sacharidů. Nejlepší je kompletní krmivo, které je vhodnou volbou i bez ohledu na formu. Co je vlastně kompletní krmivo? Jako takové lze považovat:

  • krmivo s vyváženým složením živin – obsahující všechny důležité složky na podporu zdraví a kondice;
  • krmivo obsahující nezbytné složky diety – tuky, bílkoviny, sacharidy, vitamíny a minerály;
  • bezpečné krmivo bez chemie, bakterií a plísní;
  • dobrou stravitelnost krmiva – vysoká stravitelnost znamená vyšší míru využití živin a energie z krmiva;
  • chutné granule – někteří psi jsou příliš vybíraví, co se týče krmiva. Majitel musí najít krmivo, které jim chutná.

Pokud budete dávat svému psovi vyvážené krmivo, nic mu nebude chybět. Krmná dávka vždy záleží na zvoleném krmivu. Dávka je obvykle doporučená výrobcem.

Nejlepší strava pro psa – individuální potřeby psů

Nejlepší krmivo pro psy je takové, které odpovídá individuálním požadavkům psa. Důležitými faktory při výběru krmiva jsou: věk, plemeno, aktivita, velikost, stav zdraví a individuální preference. Výživové potřeby vašeho psa se mění v období od štěněte až po vyšší věk. V obchodech najdete krmivo pro štěňata, juniory, dospělé psy nebo seniory. Složení krmiva závisí na jejich určení – jiné nároky na krmivo mají psí junioři a senioři. V nabídce obchodů jsou také krmiva určená pro jednotlivá plemena nebo velikosti psů – miniaturní, malá, střední, velká a obří. Požadavky na psí krmivo se podstatně liší podle velikosti psa. Krmiva se také liší podle aktivity psa. Pracující a cvičící psi mají jiné nároky na výživu než ti, kteří si jen hrají a chodí na procházky. Při nákupu krmiva pro psy také je třeba brát v úvahu individuální zdravotní stav miláčka – stav po chirurgických zákrocích, březosti, laktaci. Nejlepší krmiva pro psy jsou ta, které mu budou nejen chutnat, ale zajistí mu pevné zdraví a potřebnou energii. Takhle zvolené krmivo zajistí vašim mazlíčkům dostatek energie pro zdravý a dlouhý život.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down