27.04.2016 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kvalitní osivo a stanovení ketózy přímo na farmě

Ústřední heslem výživářské společnosti Schaumann pro letošní výstavu Animal Vetex bylo konstatování, že pouze z kvalitního objemu lze vyrobit levné mléko. K tomu směřovala také nabídka produktové řady.

„Letos jsme se pustili do naplnění prvního stupně výroby kvalitních objemných krmiv. Snažíme se poradit a dodávat vysoce výkonné a kvalitní osivo travních směsí,“ konstatoval Ing. Dušan Kořínek, Ph.D., odborník na výživu skotu a silážování a prokurista firmy Schaumann ČR, s. r. o.

Na výstavě firma nabízela kvalitní osivo pro travní porosty. GreenStar Struktur s vybranými odrůdami jemnolisté kostřavy rákosovité nabízí výnosový potenciál, který přesahuje možnosti tradičních směsí. Speciální výhodou jemnolisté kostřavy rákosovité je bohatý, do hloubky sahající kořenový systém, který zajišťuje optimální příjem živin a v období sucha zabezpečuje příjem vody z hlubších vrstev. Pro hospodárnou mléčnou produkci je tak k dispozici vysoce hodnotné krmivo.

Druhým zajímavým produktem, který Ing. Dušan Kořínek představil, byl kapesní veterinární glukometr. Přístroj dokáže včas odhalit metabolická onemocnění, konkrétně ketózy u krav.

WellionVet Belua je přístroj na měření hladiny glukózy a ketolátek v krvi  krav a to z malé kapky periferní krve. Je kalibrován speciálně na složení a vlastnosti krve dojených krav.
Jednoduché ovládání a měření koncentrace ketolátek v krvi přímo u zvířete umožňuje získání přesného výsledku během několika málo vteřin přímo v chlévě. Přístroj disponuje pamětí na 100 výsledků

Jak dodává Ing. Kořínek, chovatel může včas přijmout potřebná ozdravná opatření – při mírnějším nebezpečí připraví nálev, při akutní ketóze může použít například drenčování, které vrátí zvíře do metabolického normálu. Chronické ketózy totiž výrazně negativně ovlivňují jak produkci tak i reprodukci krav.

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down