30.04.2010 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lepší vyskladnění a provzdušnění

Společnost Agroing, s. r. o., sídlící v Brně je zemědělcům známá jako dodavatel technologie pro zpracování obilovin a výrobu krmných směsí. Na veletrhu v Brně představil jednatel firmy Ing. Zdeněk Procházka kromě stálého sortimentu také několik novinek.

Modulové zásobníky s výsypkou vyrobené z hladkých pozinkovaných plechů jsou určeny ke skladování zrnin, šrotů a krmných směsí v menších objemech. Používají se jako vestavba do stávajících halových skladů pro zvýšení kapacity. Zásobníky jsou čtvercového nebo obdélníkového půdorysu s možností instalace samostatně nebo v baterii se společnými stěnami. Jsou dodávány k umístění přímo na betonovou podlahu, s výsypkou nebo s fluidním dnem včetně aktivního větrání a připojení na ventilátory. Rozměry je možné měnit podle konkrétního zadání zákazníka. „Sklon výsypek 45° nebo 60° zajistí bezezbytkové vyprázdnění zásobníku. Lze ovšem objednat také zásobníky i s jinými úhly sklonu,“ sdělil Ing. Procházka.
Pro snadnější zpracování biomasy nabízí společnost Agroing Brno kladívkové šrotovníky řady RMT. „Díky své unikátní konstrukci jsou vhodné pro šrotování slámy určené pro briketování nebo peletizaci. Šrotovníky zpracují také seno, drobnou štěpku, hobliny, obilí, šťovík, konopí a podobně až do vlhkosti 40 procent,“ konstatoval jednatel firmy.
Při granulaci biomasy pak mohou zájemci využít granulačních lisů typu P-1200 a PR-22.
Pro homogenizaci obilí v halových skladech je určen míchací šnek GM typu 80, 120, 180 nebo 250 (hodnoty udávají možnosti délky šneku v centimetrech). Při jeho použití je ulehlá vrstva promíchána a zároveň jsou zvětšeny mezery mezi jednotlivými zrny skladované suroviny. Následně je tím podle Ing. Procházky zvýšena účinnost aktivního větrání. Podle použité pohonové jednotky je možné použít provzdušňovací šnek o délce 0,8 až 2,5 m.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down