Maminko, tatínku, já chci vlastní zvířátko!

Každý rodič jednou dospěje do fáze, kdy od své ratolesti uslyší přesně tuto větu. A je to dobře! Chov vlastního zvířátka v nízkém věku je pro děti velmi prospěšný! A co vše takové koupi předchází? Čtěte dál!

Co to bude?

Situace bývá nejjednodušší, pokud jste sami chovatelé drobných zvířat a vaše dítě zatouží po něčem, co dobře znáte. Ale co když chce potomek zvíře, se kterým sami nemáte zkušenost? Řekněme si to na rovinu - málokterý dospělý chová doma křečka, morčátko nebo zakrslého králíčka. A přitom jsou právě tato zvířátka nejoblíbenějšími spolubydlícími v dětských pokojích.

Jejich chov není nijak náročný a jsou vlastně ideálním zvířátkem pro chovatelské začátky. Dítě si k nim totiž dokáže velmi rychle navázat emoční vazbu. Dají se totiž hladit a mazlit. A tím zároveň roste šance, že se o mazlíčka bude dobře starat. Váš potomek se chovem malého kamaráda mnohé naučí. Má svou pravidelnou povinnost a zodpovědnost za někoho dalšího. Musí ho krmit, čistit mu klec a starat se o něj.

Vybavení, bez kterého se neobejdete

Pokud si vaše ratolest chce umístit nového kamaráda do svého pokoje, budete potřebovat nějaký příbytek, ve kterém ho může mít. Nejlepší je samozřejmě klec. Ty se prodávají často už v plné výbavě. Pokud takovou zakoupíte, vyhnete se dalším nákupům a shánění nezbytného vybavení klece.

Klece pro malé domácí mazlíčky mají většinou zabudovaná pítka. Jsou mnohem praktičtější než volně postavená mistička s vodou. Díky pítku zamezíte tomu, že bude voda vylitá všude okolo klece, když v ní bude malý kamarád pobíhat. Svou pozornost zaměřte také na krmítko. Platí stejné pravidlo jako u pítka. Pokud je krmítko pevnou součástí klece, odpadají starosti s rozhazováním potravy všude okolo. A také se bude dítěti mnohem snadněji doplňovat a udržovat čisté. Výhodou zabudovaného pítka a krmítka je také to, že se dají snadno obsluhovat vně klece.

Zábava musí být - i pro zvířátko. Labyrinty, běhací kola nebo různé prolézačky budou bavit nejen malého nájemníka klece, ale zaručeně i vaše dítko. A kromě zábavy také nezapomeňte na to, aby mohlo mít zvířátko trochu klidu a soukromí a vybavte jeho klec domečkem.

Výběr mazlíčka by měl být kompromisem v tom, co chce dítě a co mu vy můžete povolit. Výběr vybavení už potom provádějte spolu a nechte potomka, ať se aktivně zapojí. Uvidíte, že celý proces mu bude dělat velikou radost!*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down