30.11.2023 | 05:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mezinárodní událost pro milovníky koní

Léto bývá spojeno s řadou událostí a někdy není snadné vybírat či stíhat. V Česku se závěr srpna pojí s českobudějovickou Zemí živitelkou, zatímco v Německu milovníci koní míří do Offenburgu na veletrh Eurocheval. Také letos se v areálu Offenburger Messe sešli nejenom chovatelé, trenéři, amatérští i profesionální jezdci a tisícovky diváků, aby se mohli pochlubit a pokochat krásou a schopnostmi různých koňských plemen, získat množství informací nebo nakoupit potřebné vybavení.

Eurocheval patří mezi jednu z řady událostí, na kterou se do zhruba šedesátitisícového okresního města Offenburg sjíždí výrobci a prodejci technologií a potřeb pro chovatele, ale hlavně chovatelé a obdivovatelé koní, a to nejenom z celého Německa, ale i z řady dalších zemí, aby na přibližně 10 tis. m2 výstavní plochy, prezentovali či nakoupili vybavení do stáje či oblečení a další jezdecké potřeby. V letošním roce měli návštěvníci možnost vybírat z nabídky více než dvou stovek firem a prohlédnout si zhruba šest stovek koní z několika evropských zemí, včetně České republiky, kteří se divákům předvedli nejenom v rámci ukázek tréninku a práce, ale též sportovních výkonů např. při parkurových soutěžích a zkouškách a v neposlední řadě při programu zahajovacího ceremoniálu, tzv. Pre-Night-Show, a dvou dalších večerních představeních neboli Gala-Show, na které si zájemci museli pořídit zvláštní vstupenky.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Představení chovatelů i jejich práce

V průběhu zahajovacího ceremoniálu, tedy tzv. Pre-Night Show, která se konala v předvečer otevření veletrhu Eurocheval představila své chovy, respektive své svěřence, jejich pracovní zaměření a způsoby výcviku trojice tradičních hřebčínů, a to německý Haupt- und Landgestüt Marbach, švýcarský Nationalgestüt SNG a český Národní hřebčín Kladruby nad Labem. Projektový manažer veletrhu Eurocheval Volker Matern při jejich nástupu pronesl: „Dnes večer se nám v ringu terra-tex předvede kouzlo ušlechtilých koní a výsledky práce hřebčínů, jež jsou místem, v němž se znalosti a zkušenosti minulosti setkávají s tvůrčí silou budoucnosti. Již ve středověku posílali württemberští páni své nejlepší hřebce do zemských hřebčinců, které díky tomu představovaly zdroj jedinečného genofondu pro chov ušlechtilých koní. Tato funkce se v současnosti v mnoha hřebčínech rozšířila na o chovatelské programy, jejichž cílem je zachování a další rozvoj populací původních koňských plemen."

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down