Miliony nosnic uhynuly na úpal

Jak ve staré technologii chovu i v systémech s volným výběhem prošly nosnice tepelným stresem, který jich zabil miliony. Klimatické změny se projevují na celém světě. Před několika dny Argentina prošla obdobím extrémně horkého počasí, kdy teplota dosáhla více než 45 °C a navíc s vysokou vlhkostí. Během tohoto posledního horkého období byla hlášena úmrtnost až 20 % nosnic v pobřežních oblastech a 5 % až 7 % v celé Argentině.

Podle statistik je v zemi celkem 48 milionů slepic, což znamená, že přibližně 2,4 až 3,4 milionu slepic uhynulo. Údajně existovaly farmy, které měly až 40% úmrtnost v důsledku úpalu.

Zatímco farmy s klimatizací a nejmodernějšími technologiemi prošly extrémně horkým obdobím s relativně malými problémy, nejvíce postižené farmy byly ty se starou technologií ustájení a také systémy s volným výběhem. Říká se něco o nejistých podmínkách trendových systémů? Říká se něco o „ubohých“ slepicích ustájených v klimaticky řízených stájích, které teplem netrpěly?

Příroda dokáže být zlá. To je důvod, proč jsou slepice chovány ve vnitřních zařízeních. Jsou čisté, zdravé a chráněné. Producenti vajec jsou nicméně první, kdo má zájem o chov slepic v dobrých životních podmínkách.

To je jen jeden příklad, který by měl být vzat v úvahu při diskusi o produkci vajec v klecích od slepic, které nejsou ve volném výběhu. Jisté ale je, že zastaralé systémy musí zmizet, to je nepochybné.*

WATT Poultry Update

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down