28.06.2019 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Minerální doplněk pro dojnice v letním období

Společnost De Heus, a. s. , která se specializuje na výrobu krmných směsí, premixů a koncentrátů pro hospodářská zvířata, představila minerální doplňkové krmivo, které pomáhá dojnicím zvládat teplotní stres.

V rámci úpravy managementu krmení se zaměřuje pozornost na snížení produkce tepla produkovaného zvířetem, ale i ztrát vzniklých dýcháním a sliněním a dále na zvýšení koncentrace krmné dávky i celkového příjmu sušiny.
„Úprava krmné dávky omezující produkci tepla zvířetem spočívá ve snížení podílu krmiv bohatých na vlákninu, při jejímž trávení vzniká metabolické teplo. Snížení ztrát při dýchání a slinění lze docílit zařazením pufrů, které vyrovnají disbalanci hydrogenuhličitanu. Nižší příjem sušiny se řeší zvýšením podílu škrobu a tuků a snížením obsahu vlákniny v krmné dávce. K podpoře příjmu sušiny krmiva přispívá častější zkrmování chutných a čerstvých objemných krmiv v menších dávkách. Dále přídavek melasy či krmných aditiv, která současně zvyšují příjem vody, ale i úprava kation aniontové balance (DCAD). Na tomto základu stojí i naše speciální minerální doplňkové krmivo Bestermine Cooldown, které pomáhá dojnicím lépe zvládat tepelný stres,“ uvedl specialista společnosti De Heus, a. s., pro chov skotu Ing. Rudolf Kundrát.
Uvedená novinka, kterou společnost De Heus, a. s., prezentovala u příležitosti mezinárodního veletrhu pro živočišnou výrobu Animal Tech, obsahuje tři různé druhy pufrů, dále uhličitan draselný, který zvyšuje hodnotu DCAD, a směs přírodních fytonutrientů v zastoupení esenciálních olejů. Podle firemních propozic multifunkční krmný doplněk pro snižování stresu dojnic podporuje nejen žravost a využitelnost energie z krmné dávky, ale také snižuje riziko výskytu acidóz, což přispívá ke stabilitě produkce mléka s odpovídajícím podílem tuku a tukuprosté sušiny. Zlepšení zdraví zvířat se pozitivně odrazí i v parametrech zabřezávání s nižším výskytem embryonální odúmrti či ovariálních cyst.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down