01.06.2015 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Místo starých stájí moderní prostory

Chov prasat se v České republice potýká s problémy již mnoho let. Chovatele nepřekvapí výkyvy cen, a to jak na jatkách, tak například i cen vstupů. Na druhou stranu není žádnou novinkou, že ten, kdo chce v tomto oboru uspět, musí investovat do zlepšení stájového prostředí. Jedině tak se dá ekonomika chovu prasat „nakopnout“.

Nutnost investic si uvědomili i ve společnosti POLINE, s. r. o., z Kolínska, kde se ve středisku Opatovice u Červených Peček ve spolupráci s třeboňskou společností Agrico konal Den nové technologie.
Jak přítomné informoval jednatel firmy Ing. Robert Hofman, společnost POLINE byla založena v roce 1996. Předcházela jí tříletá spolupráce samostatně hospodařících rolníků, formou sdružení, v lokalitě bývalého zemědělského družstva Květ Červené Pečky. Jméno společnosti daly tři vesnice na okraji úrodného Polabí jižně od Kolína – Polepy, Libenice a Nebovidy.
„V době svého vzniku jsme obhospodařovali zhruba 600 hektarů zemědělské půdy, chovali jsme skot a prasata. Postupným rozvojem došlo k navýšení obhospodařovaných ploch na výměru 2000 hektarů. Opustili jsme chov skotu a částečně zredukovali chov prasat,“ shrnul Ing. Hofman.

Více si přečtete v titulech Zemědělec a Farmář

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down