Mláďata na výstavišti v Lysé

Pořádání celostátní výstavy mladých králíků, drůbeže a holubů má dlouholetou tradici. Vždyť letošní prezentace odchovů králíků, která proběhla na výstavišti v Lysé nad Labem, navázala na již šestačtyřicet úspěšných ročníků. Posledních pár let ji doprovázejí celostátní výstavy mladé drůbeže a výletků holubů, které se v případě prvně jmenované chovatelské odbornosti konaly po deváté, zatímco holubáři se při této příležitosti předvedli druhý rok po sobě.

Výstavu mladých králíků, drůbeže a výletků holubů, která se konala  ve dnech od 8. do 9. září navštívilo asi čtyři tisíce chovatelských příznivců. Na celostátně koncipované akci, kterou česká chovatelská veřejnost vnímá jako jednu z nejvýznamnějších událostí roku, bylo předvedeno  3154 zvířat. Na tomto počtu měli největší zásluhu chovatelé králíků, kteří do Lysé přivezli 2567 chlupatých chovanců, jež 370 kusy doplnili chovatelé drůbeže a 217 holuby chovatelé vyznávající poslední ze základních chovatelských odborností.
Součástí této tradiční chovatelské akce byl i celostátní trh drobných zvířat, který si druhý den výstavy odbyl svůj premiérový ročník. Návštěvníci si tak z výstaviště mohli odvézt nejen chovatelský zážitek, ale na zmiňované burze také zakoupit jak vybrané plemeno králíků, holubů a drůbeže, tak mohli vybírat i z nabídky akvaristů, teraristů či prodejců pokojových a akvarijních rostlin.
„K záměru doplnit výstavu mláďat o celostátní trh drobných zvířat jsme přistoupili proto, že hledáme model akce, která bude zajímavá nejen pro vystavovatele, ale také pro návštěvníky. Vývoj v posledních letech ukazuje, že bez zásadní změny se projekt celostátní výstavy mláďat králíků, drůbeže a nově i výletků holubů vrátí na úroveň regionálních akcí organizovaných nižšími složkami Českého svazu chovatelů. Aktuálně prezentovaný model jsme převzali od sousedů v Polsku, kde jsou   výstavy spojené s trhem zvířat velmi populární. Dokonce si troufám říci, že počty návštěvníků v části určené k tržnímu prodeji převyšují počet návštěvníků v expozici výstavní,“ doplnil na adresu nové koncepce ředitel Výstaviště Lysá nad Labem, s. r. o. Mgr. Ondřej Matouš.*

Více se dočtete v některém z aktuálních čísel týdeníku Zemědělec

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down