10.03.2022 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Moderně vyřešené dávkování konzervantu

Firma Krone představila zajímavou novinku. Pro své lisy na obří hranolové balíky Big Pack páté generace nabízí od teď plně integrované zařízení pro dávkování konzervantů. A aby nový systém pracoval s maximální precizností, dávkování může být řízeno na základě objemu hmoty, procházející lisem.

S tímto svým inovativním dávkovacím zařízením reaguje firma Krone na opakované přání zákazníků z celého světa. Především v USA jsou lisy na hranolové balíky z důvodu trvalé zvyšování kvality a stability krmiva provozovány téměř výhradně s těmito dávkovači. Profesionální poskytovatelé služeb, kteří jsou zvyklí dodávat svým zákazníkům produkty vysoké kvality, tak mají podstatně rozšířené okno vhodných podmínek, při nichž mohou s lisy Krone BiG Pack provádět sklizeň krmiva.

Montáž v průběhu výroby

Nádrž na silážní přípravek má dostatečný objem 400 l. K lisu je připojena již v průběhu výroby: montuje se vzadu za portálem na trubkový rám. Doplňování aditiva usnadňuje široké plnicí hrdlo se sítkem, nechybí ani labyrintové těsnění či hladinoměr. Množství kapaliny v nádrži se zobrazuje na monitoru v kabině traktoru. Obsluha si může podle potřeby nastavit jak a kdy bude upozorněna varovným hlášením na nastavené minimální množství přípravku. Čerpadlo je příhodně umístěno v prachotěsné skříni u portálu, kde je pohodlně přístupné.

Hadice se nacházejí za držákem levého světla. Pomocí plnicí hadice, proplachovací hadice a odkalovací hadice z tělesa čerpadla je údržba zařízení velmi snadná. Čtyři běžné trysky s plochým paprskem jsou namontované přímo za sběračem a zajišťují rovnoměrné nanášení přípravku na píci. K tryskám se lze  dostat snadno bez použití nářadí, takže je možné provést i výměnu za trysky s jinou velikostí otvoru, například při změně hustoty aplikovaného přípravku.

Petr Beneš

Celý článek najdete v časopise Krmivářství 2/2022.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down