Mohly by se některé vlastnosti AMP použít k vývoji antivirotik?

Objev by také mohl urychlit výzkum afrického moru prasat (AMP), ale účinná antivirotika pro AMP jsou pravděpodobně ještě roky vzdálená. Skupina čínských vědců popsala vlastnosti viru afrického moru prasat, který by mohl být použit k vývoji antivirotik, a to podle jejich článku v časopise Nature Communications.

Vědci z Čínské akademie věd byli schopni identifikovat dva inhibitory, které by mohly interferovat se schopností viru se množit po analýze proteinové struktury viru a enzymatické aktivity. Inhibitory by zabránily viru vytvářet DNA topoizomerázu typu II, enzym, který pomáhá buňkám číst a exprimovat geny obsažené v jejich DNA. Tím, že vrhá nové světlo na strukturu viru a na to, které enzymy produkuje, podle Čínské akademie věd vytváří studie teoretický rámec pro vývoj antivirotik proti AMP. Znalost struktury proteinů zodpovědných za tvorbu DNA topoizomerázy ve viru AMP umožní vědcům předpovědět, které léky by mohly přilnout k viru a zabránit jeho replikaci, tvrdí Linda Dixonová, vedoucí výzkumné skupiny pro virus afrického moru prasat v Pirbrightově institutu. Umožní také vědcům provádět určité studie týkající se AMP bez vzorků samotného viru, což by mělo urychlit výzkum tím, že se eliminuje potřeba laboratoří s vysokým omezením, aby se zabránilo šíření viru. „Pomocí rekombinantního enzymu mohou provádět testy na jamkových destičkách bez jakýchkoli infekčních materiálů a přímo měřit jakékoli snížení aktivity enzymů,“ řekla.

 Proti šíření nemoci

Antivirotika by mohla pomoci omezit šíření viru AMP během probíhajících epidemií, jak řekla Dixonová. Mohly by se ukázat jako užitečné zejména v regionech, jako je Afrika, kde by cirkulace více než jednoho kmene viru mohla omezit účinnost vakcíny.

 Jen první krok

Identifikace potenciálních inhibitorů je však jen prvním krokem ve vývoji antivirové léčby AMP, řekla Dixonová. Vybrané léky by musely být testovány na neinfikovaných prasatech, aby se zkontrolovala toxicita a vhodné dávkování a aby se zajistilo, že lék zůstane účinný i po průchodu trávicím systémem. Následné testy by testovaly lék na infikovaných prasatech, a i kdyby byly získány slibné výsledky, formální registrace nového léku by vyžadovala velké množství dalších experimentů, jak řekla Dixonová. Celý proces by podle ní mohl trvat několik let v závislosti na financování a zdrojích laboratoře.

FeedStrategy

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down