15.03.2021 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na SZŠ v Čáslavi vyrůstá nadějná generace

V loňském roce Střední zemědělská škola Čáslav oslavila sto let své existence. V posledních několika letech prošla rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací a neustále se pracuje i na zdokonalování studijních oborů tak, aby absolventi co nejlépe vyhovovali současným požadavkům moderního zemědělství a byli komplexně připraveni na budoucí profesní život.

Obor Chovatelství vznikl před několika lety v reakci na poptávku veřejnosti po zaměření na chov drobných a zájmových zvířat. Výuka chovu tradičních druhů hospodářských zvířat je tak rozšířena i o kynologii. Chov psů a jejich výcvik je také součástí maturitní praktické zkoušky. Pro absolvování výuky škola zřídila i psinec. Součástí školního parku je i malé cvičiště s různými překážkami pro všestranný rozvoj a výcvik psů. Studenti mají možnost absolvovat se svými psy canisterapeutické aktivity v domovech pro seniory a dlouhodobě nemocné nebo v dětských skupinách. Pod vedením partnerské organizace Pes Partner n. s. se mohou zúčastnit canisterapeutických zkoušek psů. V loňském roce byl canisterapeutický tým oceněn v rámci celorepublikové soutěže Brána k druhým, která oceňuje dobrovolnické projekty.
Obor Veterinářství je zajímavý pro všechny nadšence, kteří chtějí pečovat o pohodu a zdraví zvířat. Pro praktickou výuku byla zrekonstruována pitevna a vybudována pedagogicko-doktorská ordinace přímo v budově zemědělské školy. Letos v tomto nejžádanějším oboru škola očekává první maturanty.
Pro technicky zaměřené zájemce je tu studijní obor Agropodnikání – zemědělský provoz a tříletý učňovský obor Zemědělec – farmář. Žáci mají k dispozici nové vybavené dílny, nový traktor do autoškoly. Škola pořizuje moderní technologie a postupně je začleňuje do výuky odborných předmětů a informačních technologií. Studenti se tak naučí pracovat například s drony, GPS navigacemi anebo mechatronickými stavebnicemi, roboty či 3D tiskárnou.
Pro lidi s láskou k podnikání v zemědělství se nabízí maturitní obor Ekonomika a podnikání. Součástí výuky jsou i různé semináře s odborníky z praxe, ale i exkurze a praxe na farmách a návštěvy tradičních výstav v Brně, Lysé i v Českých Budějovicích. Ze zájmových činností je možnost navštěvovat jezdecký, technický nebo včelařský kroužek.
Pro výuku praxe studenti navštěvují smluvní podniky. Plánovanou rekonstrukcí a revitalizací blízkého školního statku škola bude moci nabídnout ještě kvalitnější podmínky pro vzdělávání mladých odborníků v zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down