26.06.2018 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na trhu Evropské unie nová vakcína

Novou monovalentní vakcínu proti prasečímu circoviru typu 2 (PCV2) vyvinula firma Zoetis pod názvem Suvaxyn® Circo + MH RTU. Jedna dávka podaná od tří týdnů věku poskytuje 23 týdnů ochrany. Vakcína obsahuje MetaStim®, adjuvans, které vyvolává silnou imunitu s vynikajícím bezpečnostním profilem. Veterináři a chovatelé mají novou možnost vytvořit vakcinační program proti circoviru na míru.

Společnost Zoetis oznámila uvedení vakcíny Suvaxyn Circo na trh v Evropě, nové monovalentní inaktivované vakcíny, která snižuje virové zatížení krve a lymfatických tkání, stejně jako vylučování stolice způsobené infekcí PCV2. Vakcína byla vyvinuta z přípravku Suvaxyn Circo + MH RTU a také obsahuje MetaStim jako adjuvans.
MetaStim je emulze obsahující metabolizovatelný (neminerální) olej a je používána ve vakcínách, které pomáhají vyvolávat jak humorální, tak buněčnou imunitní odpověď. Bezpečnost a účinnost přípravku MetaStim je dobře zdokumentována, protože v posledních několika letech byla používaná u některých vakcín pro prasata, skot a koňovité. MetaStim adjuvans v současné době používá v bivalentní vakcíně Suvaxyn Circo + MH RTU. Suvaxyn Circo je monovalentní frakce PCV2 vakcíny a poskytuje podobnou ochranu proti PCV2.
Více než 250 milionů prasat je očkováno každý rok v Evropě proti circoviru. Očkování prasat proti circoviru se stalo standardem v chovu prasat po celé Evropě. Cílem je dosáhnout silné imunity proti viru. Veterináři musí rozhodnout o nejlepším načasování očkování, zejména o důležitosti stupně odolnosti matek selat, které mají být očkovány, a infekci PRRSV a očekávaný typ infekce na farmě.

Suvaxyn Circo je nový nástroj pro veterináře a producenty vepřového masa, kteří upřednostňují monovalentní vakcíny. V situacích, kdy je upřednostňováno časné očkování prasat proti M.hyo, například s použitím přípravku Suvaxyn MH-One, který je registrován pro podání od jednoho týdne věku, bude potřeba poskytnout oddělenou monovalentní vakcínu, která by pokryla PCV2. V takových případech může být přípravek Suvaxyn Circo ve věku od tří týdnů považován za volitelný.
Suvaxyn Circo je navíc podporován trváním imunity proti PCV2 po dobu 23 týdnů. Přípravek Suvaxyn Circo je v současné době dostupný v ampulkách o objemu 50 a 125 dávek.*

Zaventem (Belgie), 26. června 2018

Podle tiskové zprávy

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down