04.10.2021 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na volném trhu pražské burzy se začínají prodávat dluhopisy obřího slovenského producenta vajec

Společnost Babičkin dvor, druhý největší dodavatel vajec na Slovensku s roční produkcí 115 milionů kusů, vydala čtyřleté dluhopisy v celkové výši 200 milionů Kč. Účelem emise je rychlé zvýšení produkce vajec z neklecových chovů. Dluhopisy s ročním výnosem 5,75 % určené i drobným investorům jsou od dnešního dne k dispozici na regulovaném trhu Burzy cenných papírů Praha.

„Chceme podpořit náš růst a rozvoj, a tou správnou strategií je podle nás zásadní zvýšení produkce vajec z chovů ve voliérách a s volným výběhem na úkor těch klecových. Veřejná emise dluhopisů nám pomůže tyto přestavby financovat. Po jejich dokončení v roce 2024 už nebudeme produkovat žádná vejce z klecových chovů, což nám přinese jasnou konkurenční výhodu oproti ostatním producentům vajec,“ říká Jaroslav Novák, majitel společnosti Babičkin dvor.

Jmenovitá hodnota dluhopisu je 10 tisíc Kč, celková výše emise je 200 milionů korun. Čtyřleté dluhopisy jsou splatné v červenci 2025. Výnos 5,75 % p. a. bude vyplácen každý rok vždy k 1. červenci. Emitentem je společnost Babičkin dvor Financial Services a. s. Dluhopisy jsou zajištěny zástavním právem ke 100 % akcií mateřské společnosti Babičkin dvor agro holding a. s. Agentem tohoto zajištění je CYRRUS CORPORATE FINANCE, a. s.

Detailní informace o emisi jsou k dispozici na webové stránce https://www.babickindvorholding.cz/pro-drzitele-dluhopisu/.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down