15.10.2021 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nákupní trh zahajovali berani zwartbles

Také pětadvacátá národní výstava Náš chov patřila přehlídkám malých přežvýkavců. Od čtvrtka do neděle se ve vyhrazených kotcích vystřídalo na 170 ovcí šestnácti plemen a jednašedesát koz se sedmi plemeny. V rámci elitních nákupních trhů aukčních beranů a kozlů se hodnotila bezmála stovka zvířat. Nejvíce se jich hodnotilo hned první den, kdy hodnotící komise posuzovala dvaapadesát plemeníků.

Klasifikaci sedmnácti aukčních beránků plemene zwartbles, pocházejících ze čtyř chovů (farma Nezbedovi, s.r.o. z Kropáčovy Vrutice, Miroslava Strejčková z Trhových Svin, Marcela Krčmářová z Trutnova, Ing. Martin Hošek z Mohelna) řídil šlechtitel SCHOK, z. s., Ing. Ladislav Strnad. Z předvedených nadějných plemeníků reprezentující linie Záblesk, Zoltán, Zoubek, Zbyšek, Zbyslav a Zachariáš hodnotící komise (ve složení Ing. Ladislav Strnad, Ing. Richard Konrád a Ing. Karel Krátký) vybrala za šampióna elitního nákupního trhu uvedeného plemene beránka linie Zoltán z chovu Miroslavy Strejčkové. Dvaašedesát kilogramů vážící vítězný sedmiměsíční beránek s genotypem ARR/ARQ byl z trojčat a za svůj bezchybný zevnějšek ohodnocený pěti body a celkovou plemennou hodnotu (E) obdržel výslednou třídu EA.

„Tělesný rámec odpovídající plemennému standardu, stejně tak i osvalení, vlna je sortimentu BC, hřbet a hruď jsou v pořádku, bez vady jsou i bílé odznaky na hlavě, končetinách a ocasu. Spěnky na hrudních končetinách jsou měkčí, na zadních, které jsou však pro plemenného berana důležitější, jsou bez chyby. Za exteriér beránek dostává pět bodů,“ zaznělo od Ing. Strnada při klasifikaci vítězného beránka.

Trio nejlepších zwartbleských aukčních beránků pak doplnili beránci linií Zachariáš (z dvojčat, genotyp ARR/ARR) z chovu Ing. Hoška a Zoltán (z trojčat, genotyp ARR/ARQ) chovatelky Lenky Nezbedové.

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down