28.04.2023 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Národní šampiónka přijela z Chorušic

Již pátý ročník Národního šampionátu plemene brown-swiss se uskutečnil v rámci veletrhu Animal Tech a Národní výstavy hospodářských zvířat koncem dubna v Brně. Milovníci plemene napjatě sledovali, jak italský rozhodčí Massimo Capra vybírá v kruhu ta nejlepší zvířata. A bylo se vskutku na co dívat.

„Chtěl bych moc poděkovat všem chovatelům, kteří se se svými plemenicemi letošního šampionátu zúčastnili. Všechny plemenice byly nádherné, bylo těžké vybrat ty nejlepší,“ vyznal se Massimo Capra.

Na post nejvyšší nakonec dosadil vítězku starších krav Chorusic Piment Herraduru 1 EX-91 na šesté laktaci z chovu 1. ZAS Chorušice: „Její ladnost, perfektní pohyb v kruhu, kvalitní vemeno i korektní končetiny zaslouží velké uznání,“ pochválil ji sudí.

Slova obdivu měl Massimo i pro vicešampiónku, krávu na druhé laktaci Chorusic Egal Lagavulinu 4 VG-86 ze stejného podniku, která získala i vavříny za nejlepší vemeno.

Speciální cenu Honorable Mention si odvezl Karel Srb za plemenici Srbo Cadence Evelínu, která vyhrála kategorii prvotelek.

Za práci v soutěžním ringu si jako nejlepší vodička převzala od Massima ocenění Andrea Paličková.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down