15.01.2020 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Náš chovatel již po patnácté

Na sklonku druhého lednového týdne otevřela sezonu na výstavišti v Lysé nad Labem dvoudenní středočeská výstava králíků, drůbeže a holubů, na níž byly předvedeny bezmála tři tisícovky zvířat. Mezi chovatelskou i laickou veřejností je o uvedenou krajskou akci velký zájem. Důvodem jsou speciální klubové výstavy, v jejichž rámci bývají předvedena plemena holubů a drůbeže v nebývale širokém množství barevných rázů a kresebných kombinací. Novinkou letošního scénáře byla mezinárodní výstava strakáčů s anglickou kresbou.

Výstavu Náš chovatel, která proběhla ve dnech od 10. do 11. ledna, uspořádala Okresní organizace ČSCH Nymburk, z.s., ve spolupráci s Krajským koordinačním aktivem Středočeského kraje a Výstavištěm Lysá nad Labem.
„V dnešní uspěchané a přetechnizované době je krajská výstava králíků, holubů a drůbeže důkazem, že ještě existuje velká komunita těch, kteří se dokážou spojit při krásném koníčku spjatým s živou přírodou a uspořádat tuto významnou akci nejen pro sebe, ale i pro širokou veřejnost. Výstava Náš chovatel se neobešla bez úsilí chovatelů a odborných klubů, kteří předvedli svá zvířata. A tak, věřím, že množství vystavených zvířat a rozmanitost plemen a barevných rázů ve všech sekcích uspokojí všechny náročné chovatele i návštěvníky z řad široké veřejnosti,“ konstatoval na adresu očekávané tradiční chovatelské akce předseda Krajského koordinačního aktivu Středočeského kraje Slavomír Brožek.
Jak již bylo uvedeno, na patnáctém ročníku středočeské výstavy králíků, holubů a drůbeže bylo předvedeno na tři tisíce zvířat, respektive 2991 kusů. Nejpočetněji byla zastoupena expozice holubů, která čítala 1629 ptáků osmapadesáti plemen, následovaná expozicí s 1041 králíky se šestačtyřiceti plemeny a konečně devětatřiceti plemeny v expozici drůbeže čítající 321 kusů.*
Více se dočtete v únorovém čísle časopisu Náš chov.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down