14.09.2012 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Návštěva podniku v Podkrkonoší

Akciová společnost ZETKA Strážník se sídlem ve Studenci nedaleko Jilemnice funguje ve své nynější podobě už od roku 2000. Tato firma převzala hospodářské aktivity od svého zakladatele, Zemědělského družstva Studenec. K podhorské obci Studenec se 1400 obyvateli náleží také obec Zálesní Lhota, ve které žije zhruba 350 lidí. Mezi nimi je pak 630 metrů vysoký vrch Strážník, od kterého si zemědělský podnik vypůjčil svoje jméno.
„Název ZETKA přitom charakterizuje dvě hlavní činnosti naší firmy – zemědělství a těžbu kamene,“ vysvětluje původ další části názvu předseda představenstva společnosti Ing. Pavel Jiran. A dodává, že provozování lomu přináší do kapsy podniku zhruba 15 až 17 procent z celkových tržeb.
V současné době firma hospodaří ZETKA Strážník v deseti katastrech na 1058 ha zemědělské půdy, z níž je 486 ha je orná a 572 zaujímají louky a pastviny. Průměrná nadmořská výška je zhruba 500 m nad mořem. Téměř veškerá půda (zhruba 90 %) je podle slov Ing. Jirana pronajatá, především od akcionářů.
ZETKA Strážník chová ve svých stájích přibližně 450 krav plemene české strakaté s průměrnou roční užitkovostí na úrovni 7000 kilogramů mléka, celkově zde najdeme asi 900 kusů skotu.

Více informací si přečtete v Zemědělci v regionu pro Liberecký kraj

Na přiloženém videu můžete zhlédnout část podniku

http://youtu.be/U6xJY3r1b8o

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down