23.06.2008 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nejchutnější mléčné výrobky roku

Již šestým rokem se v rámci Světového dne mléka vyhlašuje nejlepší český mlékárenský výrobek. Letošního ročníku hodnocení se zúčastnilo deset producentů, kteří přihlásili pětadvacet výrobků. Zařazeny byly ty, které byly uvedeny na trh v době od l. dubna 2007 do 30. března 2008.

„Výrobky byly hodnoceny ve čtyřech kategoriích, pro malý počet výrobků nebyly brány v úvahu kategorie tekuté výrobky, másla a tvarohy,“ uvedl dlouholetý organizátor akce Ladislav Likler.
Hodnotící komise složené z nezávislých odborníků konstatovaly, že naprostá většina přihlášených výrobků má velmi dobrou kvalitu. V některých případech se však požadovaná inovace omezila pouze na drobné změny v balení a vzhledu výrobku. „Tyto výrobky pak ztrácely body při posuzování inovačního přínosu,“ konstatoval Ladislav Likler.
Výsledky akce Mlékárenský výrobek roku 2008 byly vyhlášeny na akci Světový den mléka, kde zástupci úspěšných společností převzali diplomy za první místa v jednotlivých kategoriích, první místo v hodnocení mediální komise a diplom za nejúspěšnější výrobek roku. V jednotlivých kategoriích bodovaly výrobky: Bio jogurt borůvka, El Grillo, Excelent – tavený uzený sýr se šunkou a Šodó s vanilkovou příchutí. Mediální komisi nejvíce zachutnal Excelent – tavený uzený sýr a celkovým vítězem šestého ročníku se stal přírodní sýr na grilování El Grillo. Podrobné výsledky uvádí tabulka.

Klíčové informace
• Akce Mlékárenský výrobek roku se konala pošesté.
• Světový den mléka proběhl již popatnácté.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down