14.07.2021 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nejen pro jihočeské chovatele

Společnost Sano-Moderní výživa zvířat je na českém trhu již bezmála třicet let. Sano koncept poradenství sjednocuje zkušenosti a odborné znalosti zemědělců, poradců pro výživu a veterinárních lékařů v oblasti výživy zvířat. Cílem je dlouhodobě optimalizovat zdravotní stav a užitkovost zvířat, a tím zlepšit ekonomické výsledky chovatelů. V jižních Čechách se mohou zootechnici potkávat s Ing. Antonínem Žižkou a nově i s Ing. Janou Vachouškovou, kterým jsem položila několik otázek.

Jak se daří vaší společnosti v jižních Čechách?

V jižních Čechách byla společnost Sano vždy hojně rozšířena. Velkou zásluhu na tom měl Ing. Václav Hůlka, kterému se povedlo úspěšně skloubit práci výživářského specialisty se službou mobilních mícháren krmných směsí, které působí v jižních, západních a středních Čechách. Patří mu za to velké uznání a je opravdu na co navazovat. Se zájmem tedy nyní sledujeme, jak probíhá obměna generací u nás a zároveň i u našich partnerů. Ze strany našich zákazníků, kde jsou již mnohdy noví zootechnici a zootechničky, cítíme nyní velikou touhu po nových přístupech, moderních technologiích a světových trendech řízení a výživy jejich stád.

V posledním roce se povedlo certifikovat naše výživáře pro práci s americkým programem AMTS pro sestavování krmných dávek v systému CNCPS. Aby byl tento prvotřídní software využíván efektivně, musí ho obsluhovat zkušení a prověření uživatelé. To se tedy určitě povedlo. Naší velkou výhodou je i to, že máme k dispozici i vlastní laboratoř, která je schopna v krátkém čase poskytnout kvalitní rozbory objemných krmiv včetně stravitelností jednotlivých živin. Takže bez nadsázky hovoříme o precizní výživařině, kterou známe například ve výživě drůbeže a prasat.

 

Více si přečtete v Zemědělci v regionu pro Jihočeský kraj

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down