01.11.2019 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nejlepší inovace z Francie

V rámci mezinárodního veletrhu SPACE, který se uskutečnil v září v Rennes, vybrala odborná porota exponáty, které získaly ocenění Innov´Space. V letošním roce se do soutěže přihlásilo 135 produktů, 46 z nich cenu získalo. Čtyři byly oceněny třemi hvězdičkami, deset dvěma a 32 získalo jednu hvězdičku.

Jedno z ocenění získala společnost Aptimiz za svoje zařízení, které automaticky měří a analyzuje pracovní dobu a zemědělství.
V zemědělství je organizace práce, a zejména pracovní doba přidělená konkrétním úkolům, ve srovnání s jinými odvětvími činnosti málo známá. Složitost této profese navíc vyžaduje skutečnou potřebu usilovat o výtečnou organizaci práce, s cílem obnovit konkurenceschopnost zemědělců. V této souvislosti tři synové zemědělců vyvinuli Aptimiz: řešení automatického měření a analýzy pracovní doby v zemědělství. Protože 71 % zemědělců nyní vlastní chytrý telefon, představuje tento smartphone ideální nástroj. Díky technologii integrované do chytrého telefonu, jež pomocí geolokace umožňuje automaticky detekovat činnost, kterou zemědělec vykonává, a zaznamenává čas, který stráví u každé z nich. Uživatel musí ráno začít s Aptimizem, dát si telefon do kapsy a jít do práce. Poté na webovém rozhraní najde různé analytické nástroje, které mu umožňují optimalizovat organizaci práce, a tím zlepšovat ekonomické výsledky jeho činnosti.

Především pro chovatele, kteří inseminují své plemenice sami, vyvinula společnost AXCE zařízení nazvané Eye Breed, tedy něco jako oko plemenitby. Toto zařízení umožňuje během inseminační procedury vynechat rektální palpaci. Nástroj lze umístit ke vstupu do děložního čípku díky smartphonu nebo tabletu s obrázky přenášenými prostřednictvím Wi-Fi do aplikace Eye Breed pomocí kamery umístěné na distálním konci zařízení. Tento poslední technický aspekt systému umožňuje snadné a rychlé zaškolení, na rozdíl od učení současného postupu. Použití Eye Breed je v souladu s požadavky welfare. Aplikace Eye Breed navíc umožňuje okamžité hlášení provedených inseminací a sledování výsledků zapouštění a zdravotního stavu zvířat.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down