09.10.2022 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nejlepší je Hermína

V tomto týdnu se na výstavišti v Lysé nad Labem uskutečnila již třetí speciální výstava plemene charolais, které se zúčastnilo 33 zvířat různých věkových kategorií. Hodnotitelem byl francouzský chovatel Christophe Briet, který byl v České republice při podobné příležitosti poprvé. Jak sdělil, úroveň předváděných zvířat byla velmi vysoká, často rozhodovaly jen detaily.

 

Mezi jalovicemi ve věku 12 až 24 měsíců se sudímu nejvíce zalíbila Hermína REDU chovatele a majitele REDU, spol. s r. o. Plemenice s číslem 334465/962 narozená 25. dubna 2021 po otci Ocean ITI-072 se také stala národní vítězkou mladších jalovic díky svojí tělesné stavbě a také energii, která z ní vyzařuje při pohybu.

Za ní skončila reprezentantka chovu Vlastimila Hatláka Gaura z Meziboří s číslem 830630/961 narozená 12. 12. 2020 po otci Lord ITI-54. „Má velkou budoucnost, oceňuji na ní zvláště rámec, hloubku hrudníku a pevné končetiny,“ ohodnotil ji Briet.

Pomyslný bronz v této kategorii putoval do chovu Agrochyt s. r. o., Mohelno za jalovici Helena Agrochyt P s číslem 783916/961. Dcera býka Démon Agrochyt PP ICH-727 má podle hodnotitele před sebou skvělou budoucnost.

Ze starších jalovic ve věku 25 až 36 měsíců měli diváci možnost vidět jen jednu zástupkyni, Geminu Agrochyt s číslem 783868/961 narozenou 18. června 2020 po otci Elvis Agrochyt ET ICH-957. „Přestože se neměla s kým porovnat, nijak to nesnižuje její kvality. „Je harmonická, dobře osvalená, s prostornou pánví, chovateli bude dělat radost,“ pochválil ji francouzský hodnotitel.

Při volbě šampióna a rezervního šampióna letošní Charolais show Christophe Briet dlouho váhal, přítomné napínal, i když leccos z jeho předchozích hodnocení naznačovalo preference tohoto francouzského chovatele. „Šampiónem výstavy by se podle mého názoru mělo stát zvíře, které má před sebou slibnou budoucnost a také předpoklad, že v chovu dlouho vydrží. Proto se letos v Lysé nad Labem šampiónkou stává mladší jalovice Hermína REDU a rezervní šampiónkou Národní vítězka kategorie telat Hortenzie z Meziboří,“ vyřkl hodnotitel svůj verdikt.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down