Nejlepší redholštýnky v Lysé

Minulý týden proběhl v Lysé nad Labem letošní národní holštýnský šampionát. Po vítězkách kategorií prvotelek a starších krav v červené a černé variantě zvolil italský mezinárodní rozhodčí Guido Oitana i národní šampiónku RED.

A pak už byl čas na volbu šampiónky a rezervní šampiónky redholštýnského plemene a také krávy s nejlepším vemenem. Sudí zvolil šampiónkou vítězku kategorie starších krav Klicov Josefinu po otci Jotan, rezervní šampiónkou a zároveň krávou s nejlepším vemenem se stala nejlepší red prvotelka Arabela po býku Atomium Red.

Josefina s původem Jotan RED-550 x Kian RED-4863 je aktuálně na třetí laktaci, za 305 dní druhé laktace přitom nadojila 10 965 kilogramů mléka s 4,39 % tuku a 3,44 % bílkovin. Podle hodnotitele má velmi dobře utvářenou a širokou záď a velmi dobré vemeno.

Arabela s původem Atomium Red RED-614 x Kian RED-486 se narodila 13. dubna 2014 a poprvé otelila 25. 5. 2016. „Má perfektní vemeno, kapacitní, upnuté, s velmi dobře utvářenými struky,“ pochválil ji italský rozhodčí.

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=QTqr--vUC7Q&feature=youtu.be

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down