23.06.2024 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nejlepší v Pace byla Míša

Akciová společnost Agrochov Stará Paka hospodaří v okrese Jičín na 2385 hektarech zemědělské půdy. Z této výměry připadá 1294 ha na půdu ornou a na 1091 ha najdeme trvalé travní porosty. Hlavní činností společnosti je chov českého strakatého skotu a výroba elektrické energie ve dvou bioplynových stanicích. Rostlinná výroba je podřízena těmto činnostem. Základní stádo tvoří 910 dojnic s průměrnou užitkovostí na úrovni okolo 8000 kilogramů mléka za rok.

Agrochov Stará Paka byl spolu s firmou Natural, spol. s r. o., pořadatelem chovatelského dne Paka 2024, který se uskutečnil v pátek v areálu ve Zboží. Akce se zúčastnilo osm zemědělských podniků, kromě domácích to byly společnosti Agrocentrum Jizeran, a. s., DS Agro Košťálov, s. r. o., Nahořanská a. s., ZAS Mžany, a. s., Zemědělské družstvo Roprachtice, Zemědělská akademie a gymnázium Hořice a ZEOS Lomnice, a. s. Hodnotitelem byl ředitel Svazu chovatelů českého strakatého skotu Ing. Pavel Král.

Číslo 13 žije

Jak komentoval Pavel Král, na výstavě se sešlo mnoho líbivých plemenic. Vítězkou ale mohla být jen jedna…nakonec se jí stala s číslem 13 nejlepší kráva na druhé laktaci Míša (426603/952), kterou přivezli z podniku Nahořanská a. s. Kráva narozená z kombinace Walot x Barnum se narodila 3. 9. 2024 a naposledy otelila 21. března tohoto roku.

Zároveň se stala i krávou s nejlepším vemenem.

Šampiónkou chovatelského dne se stala Míša
Šampiónkou chovatelského dne se stala Míša

Jak komentoval rozhodčí: „Zaujala mě výborným typem, velmi dobrým osvalením, prostorem středotrupí a korektními končetinami. Její vemeno je kapacitní, velmi dobře upnuté, s optimálně rozmístěnými struky,“ pochválil ji Ing. Král.

Ve finálovém kole se kromě této plemenice objevila i vítězná prvotelka Jana (426790/952) a nejlepší kráva na vyšší laktaci Zdena (379553/952), obě také přijely z Nahořan.

Ocenění v ringu získala i Flíčka (375904/952), aktuálně na čtvrté laktaci, ze školy v Hořicích, která se stala letošní Miss sympatie.

Pavlu Václavu Chrtkovi se nejvíce zalíbila Avatar
Pavlu Václavu Chrtkovi se nejvíce zalíbila Avatar

Oblíbenkyní Pavla Václava Chrtka se pak stala prvotelka Avatar (261280/951) ze ZD Roprachtice.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down