10.07.2021 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Němci kastrují s celkovou anestezií

Od počátku letošního roku je v platnosti zákon, který v Německu zakazuje kastraci kanečků s lokální anestezií. Chovatelé si tedy musí zvolit jednu z následujících možností: výkrm kanečků, imunokastrace, nebo kastrace s celkovou anestezií.

Po šesti měsících od počátku platnosti zákazu se odhaduje, že přibližně 60 % chovatelů se rozhodlo pro celkovou anestezii s využitím isofluoranu. Bezesporu tomu napomohlo i to, že vláda finančně podpořila nákup přístrojů a zároveň umožnila, aby tímto způsobem postupoval, po odpovídajícím zaškolení, i chovatel bez asistence veterináře. I přes finanční podporu je ale kastrace s plnou anestezií ekonomicky náročná. Sami chovatelé odhadují, že je potřeba přibližně 5 minut na každé sele a i v případě, že je započítána pomoc na pořízení přístroje, jsou dodatečné náklady okolo dvou až tří eur na každé sele.
Protože Německo dováží ročně okolo 11 milionů selat, je důležité, jak ošetřit import. Podle legislativních pravidel by měla dovážená selata podléhat stejným požadavkům jako ta německá. Systém kontrol a certifikací však dosud není nastaven.

Zdroj: SCHP

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down