16.07.2021 | 05:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Německo potvrdilo první případy ASF u domácích prasat

Africký mor prasat (ASF) byl poprvé potvrzen u domácích prasat v Německu, jak uvedlo 16. července tamní ministerstvo zemědělství. Zpráva přišla ze státu Braniborsko.

V Braniborsku na východě země v září 2020 zaznamenaly první případy ASF u divokých prasat. Od té doby uvádí ministerstvo zemědělství v Braniborsku celkem 1249 potvrzených případů. Vzhledem k tomu, že v pěti okresech byly zjištěny pozitivní případy ASF, byla nejhůře postižena oblast Odersko-sprévského kanálu (654 případů). K 13. červenci dosáhly případy ASF u divokých prasat v Německu celkového počtu 1548 zvířat.

Braniborsko hraničí s Polskem letos potvrdilo 20 ohnisek ASF u domácích prasat, přičemž postiženo bylo 25 000 prasat. „Již téměř rok bojujeme proti enormnímu tlaku nemoci z Polska,“ uvedla braniborská státní ministryně zdravotnictví Ursula Nonnemacherová. „Velmi lituji prvních případů u hospodářských prasat, ale bohužel tuto možnost nelze nikdy zcela vyloučit.“

Podle Friedrich-Loefflerova institutu jsou postiženými farmami ekologická farma v okrese Spree-Neiße, kde jedna prasnice uhynula a malý zemědělský podnik se dvěma prasaty v okrese Märkisch-Oderland. Ekologická farma se nachází v infikované zóně zřízené z důvodu ASF u divokých prasat, malého hospodářství v dosud bílé zóně bez ASF. Příčina infekcí není známa.  Prasata z obou hospodářství musí být utracena a zničena v souladu s vyhláškou o moru prasat, uvedl institut. V okrese Spree-Neiße se ASF poprvé objevil u divokých prasat v Německu v září 2020. Od té doby bylo potvrzeno 103 případů, a v okrese Märkisch-Oderland 261 případů.

  1. července 2021, Zdroj:FeedStrategy

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down