Nenechte si ujít III. národní šampionát brown-swiss

Plemeno brown-swiss je považováno za nejstarší chované mléčné plemeno. Nejen jejich nevšední krása, odolnost a dlouhověkost, ale hlavně poměr tuku a bílkovin v jejich mléce, který je ideální pro výrobu sýrů, z nich činí jedno z nejoblíbenějších plemen na světě.

I v České republice toto plemeno nachází přízeň u stále většího počtu chovatelů a k naší velké radosti letos české „brownky” již potřetí vstoupí do ringu. V minulém druhém ročníku si nejcennější titul šampiónky a krávy s nejlepším vemenem po poutavém finále odnesla Popelka ze školního podniku SŠZV Lanškroun, která se navíc nejvíce líbila návštěvníkům NVHZ 2017 v Brně a díky tomu se stala držitelkou trofeje Miss sympatie.

Na letošním šampionátu verdikt opět vynese uznávaný mezinárodní rozhodčí pan Angelo Pozzatti z Itálie, renomovaný odborník, který se již zúčastnil více než 280 výstav po celém světě.

Dovolujeme si vás pozvat na výjimečnou podívanou. Přijďte nám pomoct vytvořit slavnostní atmosféru kravským modelkám a jejich chovatelům na III. národní šampionát plemene brown-swiss, který se bude konat 14. května 2019 ve 13.00 hodin v předvadišti dojného skotu v pavilonu P v rámci Národní výstavy hospodářských zvířat 2019 v Brně.*

Ing. Ingrid Štěpánová

ČSCHMDPS, z. s.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down