15.01.2015 | 03:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Netradiční přístup se v chovu vyplácí

Měnit zaběhnuté pořádky, zkoušet nové věci, v rámci možností experimentovat. Najít postup ideální pro svůj podnik a pak při jeho uplatňování vytrvat. To je recept hlavního zootechnika z podniku Agro Monet Moutnice, který se nachází jižně od Brna. Mnoho věcí dělá jinak než ostatní a nebojí se zavést novinku, o níž je přesvědčen, že v konečném důsledku přinese efekt a to nejen ten ekonomický.

Agro Monet, a. s., Moutnice hospodaří na Brněnsku na zhruba 2300 hektarech zemědělské půdy. Rostlinná výroba je zaměřena na produkci tradičních plodin.

I v oblasti živočišné výroby patří Agro Monet spíše mezi klasické podniky. Věnuje se chovu dojnic, nezavrhli ani prasata, i když počtem prasnic (450) ani kusů ve výkrmu (2200) nepatří mezi největší.
Dojený skot je soustředěn ve středisku Těšany. Aktuálně najdeme ve zdejších stájích na čtyři sta holštýnek s průměrnou roční užitkovostí převyšující 9500 kilogramů mléka.
Holštýnské stádo čítá aktuálně 392 plemenic, z toho je 350 dojících. Denní dodávka do mlékárny činí 10 300 litrů suroviny s průměrným obsahem bílkovin na úrovni 3,44 % a tuku 3,71 %. Mléko se prodává do podniku Agroveles, s. r. o., za základní cenu 8,46 Kč, s příplatky se výsledná částka pohybuje kolem 8,70 korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down