14.09.2016 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nezapomeňte na výstavu o koních

Ve dnech 23.–25. září se na výstavišti v Lysé nad Labem koná 23. ročník nejstarší a největší výstavy koní v České republice Kůň 2016. Stejně jako každý rok se vedle všeho, co ke koním patří, představí návštěvníkům pestrý kaleidoskop více než 20 plemen koní, kterých bývá v Lysé vždy okolo 120. Výstava připomene společnou historii zemí střední Evropy.

Plemena koní chovaných na území Čech a Moravy jsou historickým dokladem  uspořádání Českých zemí v  rakouské monarchii.

Proto se pořadatelé 23. ročníku výstavy rozhodli, že  budou mít všichni návštěvníci, kteří v sobotu 24. září dorazí v jakémkoliv kostýmu připomínající Rakousko-uherské mocnářství, vstup zdarma. Kromě nové haly probíhá vždy po celé tři dny bohatý celodenní program. Na venkovních plochách a v hale B můžete využít výstavní nabídky více než stovky prodejců jezdeckého a souvisejícího sortimentu.

Flerjarmark u koní

Oblíbenou součástí akce se stal také řemeslný jarmark, Flerjarmark, který letos obohatí řada zcela nových prodejců a nabídne tak nejen módu, šperky či umělecké sklo a cín, ale nově také originální módu pro děti, pánské a bytové doplňky či třeba koňský tarot nebo  květinovou dílnu. U některých prodejců lze navíc platit kartou, můžete tedy již pořídit vánoční dárky svým blízkým. Flerjarmark nově najdete dole v hale B, a můžete využít i příjemné posezení s občerstvením.

Večerní koňská show

Nejatraktivnější součástí výstavy o koních v Lysé nad Labem je páteční a sobotní noční show. Svou účast přislíbili např. Marian Roden se svým koněm plemene Hispano Lusitano, Národní hřebčín Kladruby nad Labem, Zemský hřebčinec Písek a Tlumačov a mnoho dalších. Noční show začne v pátek 23. a v sobotu 24. září vždy od 19:30 hodin.

Nejkrásnější kůň Č 2016

Jedním z bodů programu výstavy Kůň 2016 bude také vyhlášení internetové ankety o nekrásnějšího koně v sobotu 24. září.*

Více se dozvíte na našem webu  www.vll.cz a později z reportáže v našich periodikách a na tomto webu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down