02.06.2017 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nezapomínáme ani na mladý skot

Na brněnské výstavě jsme v expozici společnosti FARMTEC, a.s., zastihli Martina Čížka, produktového specialistu pro technologie v chovu skotu, při představování inovovaného modelu vozíku pro míchání a rozvoz mléčné krmné směsi pro telata.

„Hlavní změnou je nový systém ovládání vozíku při jízdě. Obsluha, kterou tvoří převážně ženy, má nyní k dispozici lehce řiditelnou oj s tlačítky pro dávkování a změnu nastavených porcí.  Přední náprava je navíc kyvná, takže vozík bez problémů zdolává i nerovný terén. Expozici jsme tentokrát pojali spíše jako připomenutí toho, co by mohl chovatel ve stáji potřebovat a na co někdy v provozech zapomíná. Mám na mysli především i v zimě bez problémů fungující napájecí žlaby, v letních měsících pak systém ochlazování zvířat pomocí ventilátorů a skrápění, a to jak ve stájích, tak i v čekárnách před dojením, “komentoval Čížek.

„Dobrým signálem je skutečnost, že stále více chovatelů investuje do modernizace stájí pro mladý skot. Máme zde proto několik výrobků pro odchov telat - už zmíněný vozík pro dávkování MKS, venkovní individuální box pro tele se zdvihacím nastavitelným V hrazením (podle věku telat) a s kolečky pro snadnou manipulaci.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down