27.10.2016 | 08:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová dimenze v přípravě krmiva

Na listopadové výstavě EuroTier představí firma Siloking nový systém SILOKING Data. Jde o kombinaci bezdrátového ovládání hydraulických funkcí a vážicího systému krmného míchacího vozu společně s Feeding Managementem (tvorba receptur na základě bezplatného softwaru). Pomocí lokální bezdrátové sítě se receptury přenášejí do Siloking terminálu umístěného v nakladači.

V bezdrátovém terminálu s barevným displejem s vysokým rozlišením jsou uložené receptury zpracovány a mohou být pomocí terminálu pozměněny. Lze vytvořit i nové receptury nakládek a vykládek. Funkční výbava s označením DATA E obsahuje kromě ovládání vážicího systému také elektrohydraulické ovládání krmného míchacího vozu pomocí standardně dodávaného bezdrátového terminálu. Pokud je terminál v nakladači, je možné jím ovládat hydraulické protiostří krmného míchacího vozu, stejně tak odtud obsluhovat proces nakládky komponentů, například při rozdružování kulatých balíků.

V nabídce je též funkční výbava DATA T, kterou lze ovládat vážicí systém pomocí terminálu v nakladači nebo v tažném traktoru. Z obou vozidel je možné váhu pohodlně z místa řidiče vynulovat, stejně tak ovládat částečnou hmotnost při nakládce a po dokončení nakládky pomocí jednoho tlačítka zobrazit celkovou hmotnost. Krmný vůz se ovládá pomocí hydraulického rozvaděče traktoru nebo pomocí bovdenového ovládání hydraulického rozvaděče.*

Více naleznete v Zemědělci č. 44.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down