24.11.2016 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové haly pro kvalitní produkci

Obchodní společnost Vodňanské kuře, s. r. o., která se zabývá výkrmem brojlerových kuřat, provozuje na 30 farem v republice. K dosažení nejvyšší kvality finálního produktu společnost neváhá investovat do rekonstrukcí a budování nových ustájovacích kapacit. Dvě nové haly s naskladňovaní kapacitou po 50 tisících kuřatech si chovatelská veřejnost mohla prohlédnout v rámci dne otevřených dveří na farmě Záhorkov.

Dvě identické haly pro výkrm brojlerových kuřat o vnitřních rozměrech 103 m x 23 m byly osazené technologií dánské společnosti Landmeco, kterou dodala firma Farmtec, a. s.
„V hale je šest napájecích linek o délce 101 m. Při vzdálenosti 17,5 cm mezi napájecími místy bylo použito 3400 niplů (na jeden nipl 14,7 kuřete) s odkapávací miskou, která zabraňuje vlhnutí podestýlky. Součástí technologie napájení je i dávkovač vody s medikátorem, regulátor tlaku a  vodoměr s uzavíratelným ventilem.Nainstalovaných pět linek krmení je osazeno celkem 670 miskovými krmítky, přitom pro všechny krmné linie se využívá jedna násypka. To je v našich chovech rarita stejně, jako osvětlení kontrolního krmítka LED diodou. Optimální osvětlení s plynulým stmíváním v hale zajišťuje osmašedesát zářivek (36 W), které jsou umístěné ve čtyřech liniích s tím, že dvě linie jsou příčně a dvě podélně.
Ventilace je řízena dvouzónově, což znemožňuje diferenciaci teplot v přední nebo zadní části haly. Vzduch se přivádí z obou stran haly přes klapky umístěné ve dvou řadách. Z vnější strany jsou klapky kryté plechovým krytem, který brání pronikání světla do haly a tlumí nárazy větru. Celkem 184 přívodních klapek vzduchu ovládají táhla a servomotory na 24 V. Ze stáje vzduch odvádí 12 odtahových komínů (o průměru 650 mm) a šest štítových ventilátorů (o rozměrech 1400 x 1400 mm). Vytápění haly zajišťuje pět speciálních teplovodních topidel Calori-Air zavěšených ve středu haly na zvedacím zařízení, které je podobně jako u krmicích a napájecích linek nebo přívodních klapek elektricky ovládané přes táhla servomotory. Ohřev vody zajišťuje kotel na zemní plyn o výkonu 400 kW, oběhové čerpadlo pak distribuuje ohřátou vodu potrubním systémem do topidel. K zajištění pohody vykrmovaných ptáků přispějí i nainstalované mlžiče, které budou aktivně ochlazovat vzduch ve stáji pokud venkovní teplota překročí hodnotu 30 °C,“ konstatoval na úvod produktový specialista na technologie pro drůbež Ing. Slávek Duda.*
Více se dočtete v lednovém čísle časopisu Náš chov.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down