07.12.2022 | 10:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové koncepty výživy představené na EuroTieru  

Společnost Cargill se soustředí na nový vývoj – nutriční řešení pro lepší welfare. Na veletrhu EuroTier představila hned několik inovativních řešení, která v celkovém důsledku přispívají k lepší pohodě hospodářských zvířat.

Přísada do krmiva, která zklidňuje

BehavePro od společnosti Cargill je nutriční řešení, které má na prasata uklidňující účinek, takže dochází k menším potyčkám mezi nimi. Během výzkumu byla uzavřená skupina 600 prasnic krmena přípravkem v doporučeném dávkování. Výsledkem bylo, že o polovinu klesla jejich úmrtnost, prasnice byly klidnější a jejich a počet odstavených selat se zlepšil o 1,5 %. Při podávání do napájecí vody různých kategorií prasat má BehavePro přirozený uklidňující účinek do 48 hodin po aplikaci. 

Společnost Cargill oznámila, že produkt BehavePro je k dispozici v kapalné i práškové formě – pro aplikace ve všech systémech produkce prasat. Přípravek BehavePro je vyroben z aktivních rostlinných složek, které mohou pomoci snížit stres a úzkost u prasat, zlepšit výkon a podporovat welfare zvířat. Může být použit v různých dietách, pro prasnice, selata i ve všech fázích výkrmu.

Pro početnější vrhy

V evropských zemích se zvyšuje užitkovost prasnic, což má za následek početnější vrhy. Tento vývoj souvisí s vyšším počtem mrtvě narozených selat a zvýšenou mortalitou před odstavem, což vede ke snížení životaschopnosti selat. Kromě finančního dopadu v důsledku nižší míry přežití je to také otázka dobrých životních podmínek zvířat. LivaPig je minerální krmný roztok, který zvyšuje prokrvení orgánů a tkání a jejich zásobování kyslíkem. Při krmení březím a kojícím prasnicím může zvýšit prokrvení reprodukčních tkání, což umožňuje, aby selatům přes placentu prošlo více kyslíku a živin. Evropské testy užitkovosti s LivaPig, prokázaly snížení mrtvě narozených o 1,34 % a take snížení úmrtnosti čerstvě narozených selat o 1,53 % na prasnici. Zlepšila se take vitalita selat a průměrná hmotnost při odstavu se zvýšila o 540 g na sele. Bylo také prokázáno, že LivaPig zlepšuje kvalitu kolostra a zkracuje dobu porodu.

Produkt je směsí složek, které využívají patentovanou technologii zvyšování oxidu dusnatého zvanou Proxymum. Oxid dusnatý je přirozeně přítomen v krvi a podporuje lepší průtok krve, živin a kyslíku. Běžně se používá v doplňcích stravy na podporu výkonu.

 

K redukci antimikrobik a zinku

Výživový program Neopigg Shield podporuje zdravý růst selat a snižuje poruchy trávení a zároveň snižuje závislost farmy na antimikrobicích a terapeutickém používání zinku. Během pokusů mělo více než 55 000 selat prospěch ze zařazení Neopigg Shield do diety. Selata krmená přípravkem od odstavu si udržela výhodu po celou dobu odstavu a dosáhla zvýšení průměrného denního přírůstku živé hmotnosti o 24 g na prase a byla téměř o 1 kg těžší na konečné hmotnosti ve srovnání s kontrolou.   

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down