07.06.2013 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové vedení nastartovalo ekonomiku

Brniště je obec nedaleko České Lípy, její vznik se datuje do 14. století. Je součástí mikroregionu Podralsko, který se řadí k nejméně zalidněným oblastem Libereckého kraje. Území je součástí České křídové tabule, na severu navazuje na útvary Lužických hor a Ještědského hřebene. Krajinný ráz mikroregionu je jedinečný, s významnou geografickou, přírodní i kulturní hodnotou. Mezi přednosti této krajiny patří především lesní pozemky a vodní plochy.

Převážná část mikroregionu Podralsko náleží mezi hospodářsky slabší oblasti Libereckého kraje. Převažujícími zaměstnavateli jsou firmy navázané na automobilku v Mladé Boleslavi, nemalá část pracovníků je dosud i přes pokračující útlum zaměstnána v uranovém průmyslu. Zemědělská činnost, lesnictví a rybníkářství byly v tomto mikroregionu historicky hlavními hospodářskými činnostmi. Potenciál k těmto činnostem existuje i nadále. Proto je společenským cílem tyto činnosti obnovit, optimalizovat je a podporovat zvyšování kvality zdejšího venkovského způsobu života stejně jako rekreační a turistický potenciál území.
Největším zemědělským podnikem a významným zaměstnavatelem Podralska je ZOD Brniště, a. s. Tato společnost se zabývá rostlinnou i živočišnou výrobou, je největším českým chovatelem krůt. Má velmi dobré výsledky i v chovu mléčného skotu a produkci mléka a významnou součástí aktivit ZOD je i zpracování krůtího masa a drůbežích specialit a obchod s masnými výrobky prostřednictvím dceřinné firmy Prominent CZ, s. r. o.

Více informací o chovu krůt si přečtete ve Farmáři

Na přiloženém videu si můžete prohlédnout chov krůt

http://youtu.be/-vyfDAv5P6k

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down