31.03.2022 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové vozy již v létě

Zatímco do loňského roku si mohli naši zemědělci pořídit samojízdný krmný vůz Kuhn SPV Power s jedním šnekem, letos už bude k dispozici model SPW Pover se dvěma šneky a stejnou pojezdovou rychlostí 25 kilometrů za hodinu. K mání je i typ SPW Intense s rychlostí až čtyřicet kilometrů za hodinu.

Co je přitom podstatné, nové vozy SPW mají stejné kompaktní rozměry jako jednošnekový typ SPV, takže je lze použít i ve starších stájích s nízkým stropem. Oproti konkurenci mají všechny samojízdné krmné vozy Kuhn s míchací vanou o objemu až 22 metrů krychlových výšku pod tři metry. U krmných vozů Kuhn ocení chovatelé i osvědčený hydromechanický pohon šneků, vzadu vlevo krátký výsuvný dopravník, z nějž padá namíchané krmivo na krmný stůl, obě řiditelné nápravy, rozvor 6,3 metru a rádius otáčení 7,5 metru. Nové vozy budou k dispozici již v létě.

Od loňského roku mají všechny krmné vozy Kuhn novou váhu s označením Kuhn DG 600 s přehlednějším a sofistikovanějším systémem v českém jazyce. Je možné nastavit až 99 receptur se 24 různými komponenty až pro 48 stád. Krmnou dávku lze naprogramovat podle počtu zvířat nebo jejich celkové hmotnosti. Díky dvěma LCD displejům je k dispozici uživatelsky přívětivé a intuitivní rozhraní.*

Více se o nových krmných vozech dočtete v Zemědělci č. 13.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down