28.06.2019 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinkou mléčná náhražka a doplňková směs

Na mezinárodním veletrhu pro živočišnou výrobu Animal Tech společnost FIDES AGRO, spol. s r. o., představila nové produkty ve výživě mléčného skotu. Konkrétně se jednalo o mléčnou krmnou směs Telfid 100 a dále doplňková krmiva pro vysokoužitkové dojnice Keto 100 P a Close 100 UP.

Mléčné krmné směsi se vyrábějí na moderní lince s vysokým podílem automatizace. Základ jejich výroby tvoří tradiční tuzemské mléčné suroviny, respektive sušená sladká syrovátka, sušené podmáslí, sušené odtučněné a plnotučné mléko. Dále obsahují směsi rostlinných tuků s emulgátory, vysoce kvalitní sójové proteinové koncentráty a syntetické aminokyseliny. Vysoká hladina vitamínů, železa a probiotik přispívá k udržení dobrého zdraví.
Mléčná náhražka Telfid 100 se stoprocentním zastoupením mléčných bílkovin je složená převážně ze směsi sušeného odstředěného a plnotučného mléka, a tak část tuku obsažená ve směsi je živočišného původu. Dále obsahuje sladkou a tukovanou syrovátku, premix biologicky aktivních látek s vysokým obsahem vitamínu E, organického železa a probiotik.
Pokud se jedná o doplňkové krmivo Keto 100 P s protiketózním účinkem, obsahuje komplex jednoduchých i složitých cukrů a jejich prekursorů podporující tvorbu propionátu. Dále enzymy rozkládající vlákninu, což zajistí dostatek energie a zrychlení degradace NDF, ale i živé kvasinkové kultury stabilizující prostředí v bachoru. K podpoře bachorového matebolismu slouží i přítomný komplex B vitamínů, naproti tomu ostropestřec mariánský, obdukovaný metionin a obdukovaný cholin přispívají k prevenci před ztučněním jater.
V doplňkové směsi pro dojnice Close 100 UP je kromě zdrojů proteinu, přidaného metioninu a minerálních krmiv s charakterem iontových solí také vysoký podíl vitamínů a mikroprvků. Podporuje tvorbu svaloviny matky i tkání plodu, ale také imunitu a redukuje negativní vliv lipolýzy v období nízkého příjmu sušiny.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down